O penzionu

Vítáme Vás.

Penzion pro zamilované se nachází ve městě Žebráku. Nabízíme vám vše pro váš romantický pobyt a dokonalý odpočinek. - dokonalou relaxaci. Penzion disponuje třemi jedinečně zařízenými apartmány a jedním luxusním novomanželským apartmá. Dále jsou v penzionu 2 samostatné pokoje. V našem penzionu si vybere opravdu každý. Snažíme se přizpůsobit přáním našich zákazníků a nabízíme vám široky sortiment doplňkových služeb:

  • Květiny na pokoj
  • Pořádání soukromých oslav
  • Luxusně zařízený privátní bar
  • Různé druhy relaxačních koupelí (ovocné, květinové, bylinné)
  • Relaxačních masáže jak pro ni tak pro něj
  • Privátní masérnu
  • Parkování v uzavřeném areálu

Vybavení apartmánů: Apartmány na horním patře jsou vybaveny vířivými vanami od firmy Wellis, TV, mikrosystemem s DVD a USB vstupy. Minibarem, wifi free, WC.

Žebrák je díky své poloze výborným výchozím místem nejen k romantickým pobytům, ale též k objevování a poznávání krás středních Čech. V blízkém okolí se nacházejí hluboké brdské a křivoklátské lesy s mnoha turistickými stezkami. Na své si zde přijdou i milovníci historie.

Historie

Historie domu čp. 124 se datuje od roku 1674 (viz citace z Vorlovy kroniky) kdy 1. června 1674 Rytíř Ferdinand šleichert z Wiesentalhalu daroval městu místo od starodávna Slující Lázeň. Aby tu na témž místě dům slove Špitál pro držení a pohodlí chudých lidí vyzdvižen byl jelikož té doby dřevěná budova špitální valně byla setlelá, tak že téměř spadnutím hrozila, snesli se purkmistr a páni, aby pro pohodlnější přebývání špitálním a též pro okrasu města nový dům chudých včetně kaple se postavil. Stavba započala dne 27. května 1737 a stavbu včetně nákresů domu a kaple zhotovil zednický mistr a měšťan Jan Kryndl za 950 Zlotých. Kaple byla zasvěcena sv. Martinovi. Špitál byl znovu opraven roku 1805 nákladem 94 zl. 23 krejcarů. Větší oprava byla provedena roku 1857 a dům nazván městská opatrovna a sloužil svému původnímu poslání do první světové.

V roce 1982 prošel dům výraznou opravou a jako svoje sídlo si ho vybrala údržba a obnova památek Beroun (viz znak nad vchodem z ulice). Po roce 1990 se ve vlastnictví vystřídalo několik majitelů a objekt sloužil jako Prodejna, Kanceláře, Meditační centrum. Dům v roce 2012 vydražili současní majitelé a provedli rekonstrukci zchátralého objektu na penzion.

Žebrák a Točník

V blízkém okolí penzionu se nachází hrady a zámky Žebrák a Točník. Hrad Žebrák byl od poloviny 13. století využíván šlechtou i českými králi. Po požáru roku 1395 jej nechal Václav IV. přestavět. Současně založil výše na skalním hřbetu nový hrad Točník. Václav IV. tak vytvořil jedinečné české souhradí.
http://www.hrad-zebrak.cz/
http://www.hrad-tocnik.cz/

Zámek Hořovice

Barokní zámek ze 17. Století
http://www.zamek-horovice.cz/

Zřícenina hradu Valdek

Nachází se ve zpřístupněné části vojenského výcvikového prostoru Brdy

Zámek Zbiroh

Nádherný novorenesanční zámek postaven ze středověkého hradu roku 1868, též nazýván zámek tří císarů. Za války sídlo gestapa po válce sídlo armády ČR
http://www.zamek-zbiroh.cz/

V okolí města Berouna nesmíme samozřejmě zapomenout na gotický hrad Karlštejn.
http://www.hradkarlstejn.cz/

A královský hrad Křivoklát.
http://www.krivoklat.cz/